Kürtaj nasıl yapılır videosu

İstanbul'da gerek üniversite popülasyonu, gerekse yoğun sosyal çevreler dolayısı ile evlilik dışı istenmeyen hamilelikler oldukça sık ortaya çıkıyor, Bakırköy'deki muayenehanemize bu konuda hergün birçok kürtaj başvurusu alıyoruz, bazılarıda telefonla arayarak kürtaj nasıl yapılır videosu izleyerek daha sonrada vakum kürtaj için gelmek istediklerini söylüyorlar, yada WhatsApp üzerinden yazıyorlar. Kürtajın nasıl yapıldığına dair tüm detayları zaten bilgilendirme yazılarımızda konu ediyoruz, ama kürtaj videosu çekmek veya yayınlamak Türkiye'de yasal değildir, dolayısı ile youtube veya diğer video sitelerinde rastladığınız kürtaj video görüntüleri aslında latin amerika gibi bölgelerde çekilmiş çok eski dönemlere ait kazıma kürtaj müdahaleleridir, dolayısı ile olay aşırı abartılmış ve korkunç hale getirilmiştir, sanıyorum video izleyen sayısını arttırmak için yapılan bir uygulama bu, ama vakum kürtaj tüm dünyada en modern çocuk aldırma metodu olarak rahim içi kazıma yapılmadığı için acı ve ağrı içermez, ayrıca fazlaca kanlı bir operasyon değildir, toplamda adet kanaması kadar bir kan kaybı söz konusu olur.

Bu makalemizde kürtajın nasıl yapıldığını anlatan video görünüleri hakkında bilgi vermek dışında , kürtaj nedir gibi tanımsal bilgileride unutmuyoruz, ayrıca vakum kürtajın nasıl yapıldığınıda detayları ile anlatıyoruz, 2016 yılı yaklaşırken İstanbul'da kürtaj fiyatlarının ne kadar olduğunu detaylandırıyoruz, az-çok ülkemizde halen yürürlükte olan kürtaj yasası ve kürtajla ilgili kanun maddeleri hakkında bilgi veriyor, kürtaj sonrası dönemde dikkat edilmesi gerekecek hususlarıda ele alıyoruz, ülkemizde tehlikeli olduğu için yasaklanan C....c adlı düşük hapı konusındada çeşitli uyarılar yapıp, Aydın ilinde kızlık zarı dikimi yapan doktorlar hakkında birşeyler yazıyoruz, son olarakta vajina daraltma ameliyatları ve labioplasti ameliyatlarınıda konumuza dahil ediyoruz.

Kürtajın yapılış metodları ve kızlık zarı diktirme gibi konularda merak ettiğiniz herşey için İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemizi arayabilirsiniz, ama sesli görüşme için müsait bir ortamınız yoksa WhatsApp üzerindende yazabilirsiniz, mesai saatlerinde hasta yoğunluğumuz fazla olduğu için mesajlarınıza biraz geç dönüş yaparsam lütfen bozulmayın.

İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemiz Atatürk havaalanına 10 dakikalık mesafededir, dolayısı ile yurtdışından veya uzak memleketlerden uçakla gelip kürtaj veya kızlık zarı dikimi gibi işlemlerini yarım saatte yaprırıp aynı gün uçakla geri dönen birçok hastamız oluyor, sizde uzaklarda iseniz bu şekilde yapabilirsiniz.
Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın Hastalıkları ve doğum uzmanı
İncili Cad. No 9 Bakırköy İstanbul
( kemerburgaz üniversitesi yanı , kaymakamlığın yukarı karşısı )
0212 227 5519 
0532 221 3007
0542 215 7274 WhatsApp
Metrobüsle gelin : İncirli durağında inip kaymakamlığa doğru yürüyün.
Vapurla gelin : Bakırköy iskelesinde inip kaymakamlığa yürüyün.
Uçakla gelin: Atatürk havaalanında inip taksi ile 10 dakikada ulaşın.
Şehirlerarası otobüsle gelin: Esenler otogarında inip metro ile incirli durağına gelin ve kaymakamlığa doğru yürüyün.
www.facebook.com/kurtajfiyatlari
www.twitter.com/jinekologdr
Doktora direkt ulaşmak için tıklayınız .

Kürtaj

Bebek aldırma konusuna değinmeden önce kürtaj hakkında bilinmesi gereken temel konularda vardır, ancak ozaman kafanızdaki kürtaj nedir gibi sorulara yanıt bulabilirsiniz, kürtaj latinceden dilimize geçmiş ve cerrahi tıp branşlarında kazımak anlamında kullanılan küretaj kelimesinden kısaltılmıştır, jinekolojide tek başına kullanılınca gebelik sonlandırma olarak geçer. Günümüzde artık eski sistem rahim içi kazıma yapılmamaktadır, onun yerine negatif basınçla kesenin alınmasına dayalı vakum kürtaj yapılmaktadır.

Kürtaj nasıl yapılır?

Gün geçmiyor ki İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemizi arayarak kürtaj nasıl yapılır diye soran olmasın, o yüzden bende size şu anda dünyadaki en moderm gebelik sonlandırma metodu olan vakum kürtajın nasıl yapıldığını anlatacağım :
1- Ultrasonla gebelik haftasının tespiti
2- Rahim girişinin lokal anestezik ilaçla uyuşturulması
3- Steril tek kullanımlık hegar bujisi işe collum dilatasyonu
4- Steril tek kullanımlık karmen kanülünün canalis collum uteriye yerleştirilmesi
5- Steril tek kullanımlık vakum aparatının karmen kanülüne takılması
6- Negatif basınç verilerek gebelik kesesinin dışarı alınması
7- Kürtaj sonrası ultrason yapılarak rahim içinde parça kalmadığı konusunda emin olunması.

Kürtaj fiyatları

Özellikle henüz evli olmayan çiftlerin birlikteliği ile ortaya çıkan gebeliklerin tama yakını kürtaj ile sonuçlanır, zira çocuk yetiştirecek ekonomik ve sosyal ortam henüz teşekkül etmemiştir, bu gibi durumlarda akla öncelikle 2016 yılı için İstanbul'da kürtaj fiyatları ne kadardır gibi sorular gelir, ama merak etmeyin ülkemizde çocuk aldırma ücretleri batı ülkelerine göre nerdeyse 10 kat daha ucuz. Kürtaj maliyetlerini etkileyen en önemli done gebelik haftasıdır, başlangıç halindeki bir gebelikte bebek aldırma fiyatı , daha ileri gebeliklere göre nispeten daha ucuzdur, yani hamilelik ilerledikçe kürtaj fiyatıda ilerleyecektir. Gebelik haftasını hesaplarken son adetin ilk gününden itibaren sayın.

Kürtaj yasası

Hergün birçok bayan kürtaj yasakmı diye telefon açıyor, sanırım basındaki haberler yanlış aktarılıyor, Türkiye'de halen yürürlükte olan kanuni düzenlemelerdeki kürtaj yasasına göre ülkemizde 10 haftayı aşmadığı sürece gebelik sonlandırmak yasak değildir. Ama 10 haftadan daha büyük bir gebelik sözkonusu ise kürtaj yasağı devreye girecektir. Kürtajda yaş sınırı 18 dir, eğer daha genç iseniz anne veya babanızın rızası gerekir. Resmi nikah ile evli iseniz kürtaj için eş rızası aranır, imam nikahlı veya nışanlı, sözlü veya sevgili iseniz, yaşınızda reşit ise kürtaj olmak için sizi kimse tutamaz.

Kürtaj sonrası kanama

Eski zamanlarda ultrason yok iken rahim içi full kazıma yapılarak kürtaj gerçekleştirilirdi, dolayısı ile hastalarda kürtaj sonrası kanama şikayeti oldukça sık rastlanırdı , hatta böyle durumlarda hastaneye yatış bile gerekebilirdi, ama artık günümüzde ultrason rehberliğinde gerçekleştirilen vakum kürtajda rahim dokusu zarar görmüyor ve kürtaj sonrası kanama gibi şikayetler nerdeyse hiç rastlanmıyor.

Düşük hapı C....c

Eski bir mide ülseri ilacı olan C....c , bir yan etki olarak düşük yapıcı etkisi ortaya çıkınca bu ilaç yolu ile düşük yapacağım derken hayatını kaybedenler olmaya başaldı ve ilaç ülkemizde ve birçok memlekette yasaklandı. Aşırı kanama ve rahim yırtılması gibi yan etkiler ortaya çıkartarak hayati tehlikeler oluşturabiliyor. Biz düşük hapı C.....c kullanmanızı tavsiye etmiyoruz.

Kızlık zarı dikimi Aydın

Kızlık zarı dikimi yada tıbbi adı ile himenoplasti ameliyatları gerek gizlilik , gerekse zar dikimine konsantre olmuş jinekologların nadir bulunması açısından tama yakın oranda İstanbul'da gerçekleştiririliyor, Bakırköy'deki muayenehanemize gerek yurtdışından gerekese Aydın ili gibi anadolu şehirlerinden birçok hasta kızlık zarı diktirmek için geliyor, ayrıca zar konusunda hergün arayan yüzlerce bayanın arasında Aydın ve çevresinde kızlık zarı diken doktor tanıdık varmı diye soranlarda oluyor ama zaten kızlık zarı dikimi Aydın ili ve çevresinden birçok hasta zar için bize geliyor, bu durumda oralarda bu konuda güvenilir jinekolog bulma konusunda zorluk çektikleri sonucu hasıl oluyor.

Vajina daraltma ameliyatı

Artık kızlık zarı dikimi yaptırmak isteyen birçok genç bayan aynı seansta vajina daraltma ameliyatıda yaptırmak istiyor, nerdeyse himenoplasti operasyonlarımızın %60'ında ilave olarak vajina daraltmada yapmaktayız. Tabi doğum sonrası vajina8 genişlemesi olanlar uzun yıllardan beri vajinoplasti ameliyatı müşterisi olmaya devam ediyorlar. Tüm dünyada vajina daraltma konusunda kalıcı ve orijinal olduğu için cerrahi metod tercih edilir, buna karşılık lazerle vajina daraltmada yanık izi kalması , vajinal hassasiyetin kaybolması ve 6 ay içinde vajinanın yeniden genişlemesi sebebi ile tercih çok daha azdır. 2016 yılı için İstanbul'da vajina daraltma ameliyatı fiyatları yaklaşık ....tl civarıdır.

Labioplasti ameliyatı

Küçük dudakların ufaltılması ve sarkan kısımların alınarak çok daha estetik hale getirilmesi operastonuna labioplasti ameliyatı deniyor, genellikle vajina daraltma ve kızlık zarı dikimi gibi diğer jinekolojik müdahalelerle birlikte yapılıyor. Operasyonda amaç vajina girişini kapatan küçük dudakların sarkarak büyük dudakların dışına taşmasının engellenmesidir. 2016 yılı için İstanbul'da labioplasti fiyatları ortalama ....tl civarıdır. Kızlık zarı diktirme ve/veya vajina daraltma gibi operasyonlarla birlikte yapılırsa toplamda indirim yapılmaktadır.

Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı
İncirli cad no 9 bakırköy istanbul
0212 227 5519
0532 221 3007
0542 215 72 74 WhatsApp

Yorumlar

 1. Gebelik Belirtileri: Turgay bey merhabalar.
  Size bir sorum olacakti musaitmisiniz acaba ?
  03 03 2015, 19:18 - Jinekolog Operatör Doktor: Tabi
  03 03 2015, 19:32 - Gebelik Belirtileri: Yaklasik bes alti gun once kiz arkadasimla bir iliski yasadik ve dun gorustugumuzde basinin dondugunu soyledi ama alkol icmistik ve migdesinin de bulandigini belirtince ben tereddutte kaldim acaba hamile kalmis olabilir mi diye ?
  Ve ben simdi test yaptirmak istiyorum henuz daha erken mi acaba ?
  03 03 2015, 19:36 - Jinekolog Operatör Doktor: Adet gecikmesini bekleyin
  03 03 2015, 19:37 - Gebelik Belirtileri: Adet gecikmesi on gun felan surer ise teste gidelim dimi ?
  03 03 2015, 19:38 - Gebelik Belirtileri: Ve hamileligin belirtileri hemen beş altı gün icinde olan birsey degildir sanirim.?
  03 03 2015, 20:21 - Jinekolog Operatör Doktor: Gidinc
  03 03 2015, 20:22 - Gebelik Belirtileri: Peki hocam tesekkur ederim

  YanıtlaSil
 2. Kolay gelsin ben kürtaj nasıl yapılır videosu izledimde
  08 02 2016, 17:06 - .: Numaranizi internet sitenizden aldim
  08 02 2016, 17:11 - .: Kiz arkadasim ile 10 gun once birlikte olduk reglsi gecikti ve test aldik 2 tane 2si de pozitif cikti. 10 gunde bunun belli olmasi mumkum mudur? Mumkun ise bu hamileligi ilac vs ile sonlandirma sansimiz var midir doktor kontrolunde?
  08 02 2016, 17:29 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Mümkün
  08 02 2016, 17:30 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Kürtaj dışı çözüm yok
  08 02 2016, 17:35 - .: Anlıyorum, peki 2 haftalik hamilelige kürtaj yapabilir miyiz ve ucreti nedir?

  YanıtlaSil
 3. Düşük ilacı bulynduğu
  26 05 2016, 17:41 - Vakum Kürtaj Fiyatı: Yaxıyodu kürtaj nasıl yapılır videosunda gördüm
  26 05 2016, 17:41 - Vakum Kürtaj Fiyatı: Fiyatı nedir acaba
  26 05 2016, 18:26 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Yazmaz
  26 05 2016, 18:26 - Vakum Kürtaj Fiyatı: Eed zaten
  26 05 2016, 18:26 - Vakum Kürtaj Fiyatı: Şimdi fark ettim
  26 05 2016, 18:26 - Vakum Kürtaj Fiyatı: Onun yerine
  26 05 2016, 18:27 - Vakum Kürtaj Fiyatı: Kürtaj tavsiye etmişsnz
  26 05 2016, 18:27 - Vakum Kürtaj Fiyatı: Sanırım 4 buçuk haftalık
  26 05 2016, 18:27 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Evet
  26 05 2016, 18:27 - Vakum Kürtaj Fiyatı: Hanileym
  26 05 2016, 18:27 - Vakum Kürtaj Fiyatı: Snlandırmak istiyorum
  26 05 2016, 18:28 - Vakum Kürtaj Fiyatı: Eğer parayı bulabilitsem
  26 05 2016, 18:28 - Vakum Kürtaj Fiyatı: Size dönücm turgay bey
  30 05 2016, 06:06 - Vakum Kürtaj Fiyatı: Turgay bey
  30 05 2016, 06:06 - Vakum Kürtaj Fiyatı: İyi sabahlar saat 11 için
  30 05 2016, 06:07 - Vakum Kürtaj Fiyatı: Bi boşluğynuz varmı veya bugün saat kaçta uygun
  30 05 2016, 06:07 - Vakum Kürtaj Fiyatı: Kürtaj için
  30 05 2016, 07:31 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: 11 de yapalım?
  30 05 2016, 08:33 - Vakum Kürtaj Fiyatı: 11 uygunsa sizin için
  30 05 2016, 09:08 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Tabi
  30 05 2016, 09:08 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: İsim ne yazalım
  30 05 2016, 09:18 - Vakum Kürtaj Fiyatı: M...
  30 05 2016, 09:38 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Tamam yazdım Buyrun gelin
  30 05 2016, 19:47 - Vakum Kürtaj Fiyatı: Turgay bey bugün gelemedim
  30 05 2016, 19:47 - Vakum Kürtaj Fiyatı: Yarın saat kaçta mesainiz en erken saate
  30 05 2016, 19:47 - Vakum Kürtaj Fiyatı: Almak istiyorum randevu
  30 05 2016, 20:15 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: 11 de
  30 05 2016, 20:15 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Yarına yazıyorum?
  30 05 2016, 23:24 - Vakum Kürtaj Fiyatı: Peki tşkrlr

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yasal Uyarı : Blogumuza yorum , soru ve dialog gönderirken bu içeriğin diğer ziyaretçiler tarafıncada okunabileceğini göz önünde bulundurarak isim , adres , telefon gibi size özel bilgiler girmekten kaçınınız. Yanlışlıkla gönderdiğiniz veya sonradan vazgeçtiğiniz içeriklerinizi sildirmek için bizi arayınız. Ayrıntılar için " Site kullanım kuralları ve Yasal uyarılar" bölümüne bakınız.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Evlilik dışı kürtaj fiyatları

Kürtaj fiyatları özel hastane

Kürtaj